Przez region koszalińskich przechodzi fala upałów. W związku ze znacznym wzrostem zużycia wody, gmina Sianów zwraca się do mieszkańców z prośbą o jej oszczędzanie.
- Wolimy wyjść przed szereg i poprosić mieszkańców o to, by, szczególnie teraz, wodę „szanowali” - powiedział zastępca dyrektora Gminnego Zakładu Komunalnego w Sianowie Marcin Grzywacz.
Apel dotyczy m. in. zaniechania podlewania przydomowych ogródków i trawników i nienapełniania basenów.
Mieszkańcy zdają sobie sprawę, że trzeba ograniczyć zużycie wody i mają też sposoby na jej oszczędzanie. - Mamy pojemniki i zbieramy deszczówkę - usłyszeliśmy.
W ostatnich dniach zużycie wody w gminie Sianów mogło wzrosnąć o tysiąc metrów sześciennych.
rz/zas