fot. pixabay.com

Przez region koszalińskich przechodzi fala upałów. W związku ze znacznym wzrostem zużycia wody, gmina Sianów zwraca się do mieszkańców z prośbą o jej oszczędzanie.

- Wolimy wyjść przed szereg i poprosić mieszkańców o to, by, szczególnie teraz, wodę „szanowali” - powiedział zastępca dyrektora Gminnego Zakładu Komunalnego w Sianowie Marcin Grzywacz.

Apel dotyczy m. in. zaniechania podlewania przydomowych ogródków i trawników i nienapełniania basenów.

Mieszkańcy zdają sobie sprawę, że trzeba ograniczyć zużycie wody i mają też sposoby na jej oszczędzanie. -  Mamy pojemniki i zbieramy deszczówkę - usłyszeliśmy.

W ostatnich dniach zużycie wody w gminie Sianów mogło wzrosnąć o tysiąc metrów sześciennych.

rz/zas

Posłuchaj

Marcin Grzywacz, z-ca dyr. GZK w Sianowie mieszkańcy Sianowa