W „Studiu Kołobrzeg” mówiliśmy o ważnych i ciekawych sprawach dotyczących miasta i jego okolic.

Podsumowanie sportowego weekendu.

materiał Mariusza Wolańskiego

W siedzibie powiatu kołobrzeskiego odbyło się uroczyste podpisanie umów dotacyjnych z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego na realizację dwóch inwestycji drogowych. Wyremontowane zostaną odcinki Włocibórz - Wietrzyno i Byszewo - Niemierze. Łączny koszt inwestycji dla obu odcinków wynosi 5 mln zł a cały program cały pilotażowy „Pomorze Zachodnie na dobrej drodze” obejmuje w tym roku realizację 27 zadań o łącznej długości ponad 112 km dróg powiatowych, na co przeznaczono z budżetu województwa 60 mln zł.

materiał Jarosława Banasia

W sobotę i niedzielę odbywał się VI Eko Festiwal „Między Mostami”. Organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna. Wramach wydarzenia odbyły się między innymi terenowe ekspedycje Parsętą i warsztaty przyrodnicze, spotkanie z Katarzyną Boni, pokaz filmu „Ujście”, warsztaty roślinne, eko-rękodzieło i gry terenowe.

materiał Jarosława Banasia

Otwarta Antena: Anna Bańkowska

Gościem Mariusza Wolańskiego w Otwartej Antenie była Anna Bańkowska, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego. Rozmowa dotyczyła między innymi dofinansowania festiwalu I Sea You Kołobrzeg 2026 a także finansowego wsparcia inwestycji drogowych, prac restauratorskich obiektów zabytkowych oraz przebudowy Skweru Pionierów.

„Otwarta Antena”: Anna Bańkowska

Mariusz Wolański/aj