Kołobrzeg obchodzi 80-lecie zorganizowanej piłki nożnej. Świętowanie rozpoczęto w tawernie portu jachtowego, gdzie spotkali się sympatycy kołobrzeskiej piłki nożnej. Potem kibice przemaszerowali na stadion miejski na ostatni mecz ligowy.

Prezes Kotwicy Kołobrzeg Sebastian Staszczak w 80-letniej tradycji podkreślił, że zawsze najważniejsza była gra dla kibiców: - To nie jest 80-lecie tego klubu, ale kołobrzeskiej piłki nożnej. Kontynuujemy tradycje Kolejarza Bałtyk.

Weteran kołobrzeskiej piłki nożnej Wiesław Jarmuł szczególnie cieszy się z zaangażowania młodzieży, docenia także fakt odrodzenia się piłkarskiej Kotwicy po głośnym ubiegłorocznym upadku: - Mamy bardzo uzdolnionych chłopaków, zespół szybko się odrodził. Trzeba głowy pochylić.

Gościem specjalnym obchodów był prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Maciej Mateńko: - Jest to piękne. Bardzo cieszę się, że te wszystkie kluby pamiętają o ludziach, którzy je tworzyli.

W sobotę piłkarska Kotwica Kołobrzeg wygrała ligę okręgową i od nowego sezonu rywalizować będzie w 4. lidze w grupie zachodniopomorskiej.

Mariusz Wolański

Marcin Wolański/aj

Posłuchaj

Sebastian Staszczak Wiesław Jarmuł Maciej Mateńko